Atrakcje 2018-05-21T13:38:57+00:00

POBLISKIE

ATRAKCJE

Wioska Mongolska położona jest w klimatycznej wsi Inwałd, której lokalizacja sprawia, że nasi goście mogą skorzystać z wielu pobliskich atrakcji. Dzięki nim czas spędzony u nas okaże sią naprawdę magiczny. Rozbudowany Inwałd Park, szlak górski Leskowiec, a także położone blisko Wadowice, Kraków, Oświęcim i Kalwaria Zebrzydowska gwarantują moc wrażeń.

PARK ROZRYWKI

Park miniatur

Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk będziesz podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. W ciągu zaledwie jednego dnia staniesz pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego.

PARK ROZRYWKI

Inwałd park

Wioska Mongolska położona jest zaraz przy wspaniałym parku rozrywki Inwałd Park, oferującym moc atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na gości czeka między innymi Dinolandia, w której znaleźć można nie tylko figury dinozaurów, ale również plac zabaw, pole do minigolfa, Euro Bungee i wiele innych atrakcji. Inwałd Park to także Park Miniatur przedstawiający miniatury budowli z całego świata, Średniowieczna Warownia, a także ogród Jana Pawła II i nie tylko. Park przygotował wiele ofert dostosowanych do każdego klienta. Bilety dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.

PARK ROZRYWKI

Energylandia

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

MIASTO JANA PAWŁA II

Wadowice

Wioska Mongolska znajduje się zaledwie kilka kilometrów od papieskiego miasta Wadowice. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych w Europie, będący elementem szlaku Jana Pawła II. W mieście warto zwiedzić również Rynek Główny i wiele zabytków, takich jak między innymi Klasztor Ojców Karmelitów Bosych, Sanktuarium św. Józefa Na Górce z 1899 r. oraz Klasycystyczny dwór Mikołaj.

PARK ROZRYWKI

Zatorland

Zatorland to kompleks trzech tematycznych parków: Parku Dinozaurów, Parku Owadów i Parku Mitologii. Rozrywki dostarczy Lunapark. Każdy z naszych parków to niezwykłe miejsce umożliwiające poznanie tajemnic odległej przeszłości, fascynujących historii czy odkrywania niezwykłej przyrody. To również przestrzeń do wypoczynku i wspaniałej zabawy dla całej rodziny.

Inwałd znajduje się w dość bliskiej odległości (około 30 kilometrów) od miasta Oświęcim i byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Turyści mogą liczyć na możliwość zwiedzania terenu Miejsca Pamięci z edukatorem, który pomoże lepiej zrozumieć historię tego miejsca, a także na poznanie wielu reliktów utrzymywanych przez Państwowe Muzeum.

MIASTO KRÓLÓW

Kraków

Nasi Goście podczas pobytu często decydują się odwiedzić stolicę Małopolski. Nic w tym dziwnego, ponieważ Kraków jest prawdziwym centrum rozrywkowym i kulturowym. Kościół Mariacki, Sukiennice, Zamek Królewski na Wawelu, liczne kluby i restauracje – wszystko to i wiele więcej czeka na turystów, którzy zdecydują się skorzystać z wygodnego połączenia drogowego.

ZABYTKOWY KOŚCIÓŁ UNESCO

Kalwaria Zeb.

Wartych zwiedzenia terenów wokół Inwałdu jest bardzo dużo. Jednym z nich jest Kalwaria Zebrzydowska, ośrodek ruchu pielgrzymkowego do  sanktuarium pasyjno-maryjnego oo. Bernardynów. Kalwaria wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

SZLAK GÓRSKI

Leskowiec

Wszyscy miłośnicy górskich wędrówek powinni udać się do Beskidu Małego. Najwyższym szczytem tego pasma górskiego jest Czupel, jednak częstym celem turystów jest również Leskowiec. To on był bowiem zdobywany przez młodego Karola Wojtyłę podczas jego wielu wypraw. W pięknych okolicznościach przyrody wokół schroniska PTTK Leskowiec warto wypatrywać charakterystycznych, karłowatych i poskręcanych drzew bukowych.